#DedeBlog

Wyróżnienie dla Glass Garden autorstwa doktorantki Katedry Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu - Aleksandry Kujawskiej w międzynarodowym konkursie Design Educates Awards 2021.
Opis:
Rolnictwo miejskie, ogrodnictwo - rolnictwo miejskie. Szklany ogród jest odpowiedzią na tęsknotę człowieka miejskiego za kontaktem z naturą. To zjawisko miejskiego i domowego miejsca w mieście do uprawy ziół i warzyw. 
Nagrody Design Educates wyróżniają, prezentują i promują na całym świecie najlepsze pomysły i wdrożenia architektury i projektowania, które mogą edukować. Poszukują dodatkowych korzyści o długofalowych konsekwencjach, uwzględniających coraz większą złożoność naszego życia, zarówno teraz, jak w przyszłości. Coś, co będzie miało trwały wpływ wykraczający poza wszechobecne efekty projektowania i architektury. Co roku cenione jury wyłania wybitne pomysły i realizacje w kategoriach projektowania architektonicznego, projektowania produktu, projektowania uniwersalnego i projektowania responsywnego. Do tej pory do nagród dołączyło ponad 500 uczestników ze 176 miast, 35 krajów i 5 kontynentów, 40 członków jury. Wyłoniono 80 laureatów.