#DedeBlog

listopad 2021

Witamy Państwa Serdecznie!!!
18 listopada w Barcelonie rozpoczęła się wystawa poświęcona tematowi pracy artystycznej w okresie trwającej pandemii. Wydarzenie to jest wspólną inicjatywą Naszej kochanej dedeArtystki-Ani Gawłowskiej oraz Jej hiszpańskiego przyjaciela-Miguela Angela Salamero. Artyści zaprezentowali podczas wernisażu książkę autorstwa Miguela z ilustracjami rysunkowymi Naszej Ani, która również przygotowała przepiękne malarstwo akwarelowe, zwiastujące kolejne dzieło literackie, ozdobione wizualnymi akcentami . Nie po raz pierwszy w historii newralgiczne, traumatyczne zdarzenia okazały się być świetną inspiracją twórczą, która zainicjowała powstanie pięknych dzieł, przepełnionych wrażliwością i refleksją. Jesteśmy dumni z Naszej Ani i Jej Przyjaciela, czekamy z niecierpliwością na kolejne, wspólne przedsięwzięcia. Pozdrawiamy serdecznie i życzymy dużo zdrowia na wszelkich jego płaszczyznach. Zaglądajcie na Nasz blog!
Witamy, prezentujemy obrazy dobrej artystki w rozsądnych cenach, zapraszamy do dedeSklepu :)
Mariusz Łabiński
Urodzony w 1967 roku. W latach 1988-1993 studiował w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W 1993 roku uzyskał dyplom z wyróżnieniem w pracowni projektowania szkła prof. Zbigniewa Horbowego i prof. Małgorzaty Dajewskiej. Od 1994 roku pracuje jako asystent na macierzystej uczelni, od 2003 roku z tytułem doktora. Autor dwóch międzynarodowych projektów: Ekoglass oraz Strefy Szkła. Swoją twórczość prezentował na licznych wystawach krajowych, m. in. we Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Szczecinie, Jeleniej Górze, a także wystawach zagranicznych, m. in. w Japonii, Niemczech, Holandii, Finlandii, Danii, we Włoszech i USA. Prace artysty znajdują się w zbiorach Glasmuseum Alter Hof Herding w Coesfeld (Niemcy), Museum Jana Van Der Togt w Amstelveen (Holandia), Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze oraz Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie.

Born in 1967 in Wroclaw, Poland. Studied in 1988 - 1993 at the Glass and Ceramics Department of the Wroclaw Academy of Arts. In 2003 gained the PhD degree. Teaches at the Wroclaw Academy of Arts in the profesor Malgorzata Dajewska’s workshop. 2006-2008 and 2012-2016 – chairman of the Glass Art Department at the Wroclaw Academy of Arts. Since 1992 participated in numerous exhibitions and symposiums in Poland, Slovakia, the Czech Republic, Sweden, Germany, Italy. He was also an organizer and a curator of many glass conferences for Young artists as well as exhibitions in Poland and Slovakia. In 2008-2013, the artist realized the project of the blown glass studio at the Wroclaw Academy of Arts. An author and an organizer of two international Glass events in Poland: „Ekoglass” and „Sfear of Glass”. Works with artistic glass and design.
fot.Natalia Komorowska
​Przedmiotem sprzedaży jest nieruchomość gruntowa oraz posadowiony na niej budynek mieszkalny wolnostojący , częściowo podpiwniczony, z poddaszem, przykryty dwuspadowym dachem. Został wzniesiony w okresie przedwojennym, a w międzyczasie nastąpił jego remont i przebudowa, m in. w 2000. r. wykonano nowe ściany szczytowe poddasza, nową więźbę dachową i pokrycie dachu dachówką cementową.
Powierzchnia użytkowa wynosi 121,3 m2, pow. poddasza 94,6 m2, pow. piwnic 9,6 m2. Na poddaszu dokonany jest wstępny podział przestrzeni przez wymurowanie części ścian działowych z uwzględnieniem otworów drzwiowych oraz wstawione są okna w ramach rozpoczętej adaptacji. Po dokończeniu adaptacji poddasza można uzyskać wg projektu dodatkowe 94,6 m2, tworząc nawet samodzielne, w pełni funkcjonalne dodatkowe mieszkanie.
Na terenie nieruchomości znajduje się murowany budynek gospodarczy o pow. 56m2.
Dom wraz z budynkiem gospodarczym wybudowane są w granicach działki 284/2 AM 2 w obręb Marcinkowice o pow. 2853 m2, gmina Oława, woj. dolnośląskie.
Budynek mieszkalny posadowiony jest tuż przy ulicy Piastowskiej w Marcinkowicach ok. 160 m od prostopadłej ulicy Wrocławskiej prowadzącej do Oławy i Wrocławia. Szerokość działki ok. 25 m (front), długość ok. 106 m. Przyłącza infrastruktury technicznej obejmują: kanalizację ściekową, wodociąg, energię elektryczną, gazociąg i sieć telekomunikacyjną.
Rozmiar działki oraz sposób posadowienia zabudowań dają możliwość rozwijania zaplecza rekreacyjnego domowników, a nawet pozwoliłyby na wyodrębnienie w pełni samodzielnej oddzielnej działki o pow. 1100 m2 – 1700 m2.
Wszystkie media – w tym ogrzewanie i ciepła woda – działają. Dom do zamieszkania po odświeżeniu według potrzeb i uznania.

cena:670 000 pln
​kontakt:Szymon 881 241 003

Dzień dobry :), mamy zaszczyt poinformować, iż kolejną artystką goszczącą w Galerii "dede" jest Natalia Komorowska!
Urodziła się w Warszawie, wychowała się w Kotlinie Jeleniogórskiej. Historia szklarstwa ukształtowała jej pogląd na otaczający świat i sztukę. Uczęszczała do Liceum Plastycznego im. Stanisława Wyspiańskiego, gdzie specjalizowała się w szkle artystycznym, następnie na Akademię Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu (2015-2022) i Akademię Sztuk Pięknych w Bratysławie (2019). Pracuje w szkle już ponad 10 lat i nadal poszerza wiedzę oraz umiejętności. Aktualnie przygotowuje się do obrony pracy magisterskiej na Wydziale Ceramiki i Szkła wrocławskiej ASP, równolegle studiując na kierunku Mediacja Sztuki. Jej działania zostały docenione m.in. w latach 2017-2019, kiedy otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia, Stypendium Prezydenta Miasta Wrocławia i Stypendium Rektora ASP we Wrocławiu. Jest laureatką wielu konkursów m.in. The Glass Prize 2019 w kategorii The Aspiring Glass Artist, organizowanego przez firmę Warm Glass UK. Minionego lata w Wenecji reprezentowała Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu w konkursie The Venice Glass Week HUB Under35 a także jako jedna z finalistów brała udział w wystawie w Palazzo Loredan w samym sercu najsłynniejszego miasta na wodzie!
Dyrektor Generalny i Dyrektor ds.Marketingu są zgodne-dedeReptyś oficjalnie z zarządzie Galerii "dede". Na decyzję czekaliśmy długo gdyż pertraktacje dotyczące warunków ingerencji Reptylii w sprawy ziemskie wymagały czasu. Dziś wszystko wiadomo-Reptylianie od teraz będą stałymi gośćmi na Łokietka 9 we Wrocławiu...