#DedeBlog

luty 2022

       Witamy!
​  Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że na Naszym pokładzie zawitamy w końcu Marzenę Krzemińską. Łączy Nas bardzo wiele, Marzena bowiem to wychowanka Małgorzaty dedeGochy Dajewskiej, a tak się złożyło, że dużo wspólnych znajomych łączy Ją również z dedeSzymSem, w tym m.in raper One Man Army goszczący niegdyś na kawałkach Szymona Dajewskiego w ramach projektu Fatum Crew. Nic dodać nic ująć, WELCOME!
P.s Kolekcjonerom szkła artystycznego nie musimy Marzeny Krzemińskiej nikomu przedstawiać, dla pozostałcyh umieszczamy poniżej odnośnik do biografii artystycznej. Po kliknięciu w zdjęcie przeniesiecie się Państwo do podstrony Artystki :)
Zapraszamy!!!
​Jarosław Kozioł
 
Architekt, audio-psycho-fonolog, arteterapeuta i artysta wizualny, działający na polu fotografii, grafiki, malarstwa i szkła.
 
Głównym obszarem jego poszukiwań jest wpływ kształtu i jakości przestrzeni na kondycję psychiczną człowieka, jego samopoczucie, procesy motywacyjne i rozwój. Aktywność projektowa i artystyczna na tym polu się uzupełniają i synergicznie wzmacniają. Tym, co można odnaleźć w jego pracach są niedookreślone wewnętrzne stany człowieka, związki z naturą oraz odniesienia do dziedzictwa kulturowego, w którym wzrastamy. 
 
Absolwent studiów architektonicznych Politechniki Opolskiej i Politechniki Śląskiej (mgr inż. arch.), terapeutycznych Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS oraz Instytutu Atlantis i Mozart Brain Lab w Sint-Truiden w Belgii, a także kierunków artystycznych Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu (Dyscypliny Plastyczne w Architekturze: Witraż i Grafika Warsztatowa oraz Specjalizacja Kierunkowa: Witraż, pod kierunkiem prof. R. Więckowskiego). Aktualnie w trakcie studiów na kierunku Sztuka i Wzornictwo Szkła na wrocławskiej ASP.
 
Uczestnik licznych wystaw w kraju i za granicą. Finalista konkursu Design XXI w., organizowanego przez magazyn ELLE Decoration w ramach Gdynia Design Days za szkło użytkowe (2020); finalista konkursu HUB Under 35 w ramach festiwalu The Venice Glass Week (2021), czego zwieńczeniem była wystawa we wnętrzach Palazzo Loredan w samym sercu Wenecji.
 
Ostatnie wystawy:
2021: Wrocław, Bielsko-Biała, Wenecja (Włochy), Pałac Struga, Petrovac (Czarnogóra), Rochester (Stan Nowy Jork, USA), Poznań, Rzym (Włochy);
2020: Bytom, Sofia (Bułgaria), Gdynia, Bisztynek, Poznań, Berlin (Niemcy), Glasgow (Wielka Brytania), Wilno (Litwa);
2019: Gliwice, Leszno, Wrocław, Bielsko-Biała, Czeladź, (…)
 
 
Dzień dobry! Zapraszamy serdecznie już w najbliższą Niedzielę na imprezę, na której zobaczycie Państwo ekspozycję prac artystów szkła związanych z Galerią "dede". Wspólnie z organizatorem-Związkiem Artystów Szkła-postaramy się udzielić Państwu odpowiedzi na pytanie zawarte w tytule tego  przedsięwzięcia. Czy szkło artystyczne może być ZERO WASTE??? Odpowiemy już w najbliższy weekend. Namawiamy do udziału i zapraszamy serdecznie wszystkich!!!